Vnímavé rodičovství

Online kurz, který vám pomůže s výchovou dětí
 

Pro koho je kurz určený:

Toužíte být dobrým rodičem nebo pedagogem? Ukážeme vám cestu.

 • Chcete děti rozvíjet tím správným směrem, budovat jejich charakter a zdravé sebevědomí?

 • Zajímá vás, jak vytvořit stimulující, podnětné a bezpečné prostředí pro dítě?

 • Často na děti křičíte a neumíte se s nimi domluvit po dobrém? Hledáte způsoby, jak komunikovat, aby vás děti přirozeně respektovaly?

 • Je pro vás důležitá vzájemná důvěra a chcete pochopit chování dětí?

 • Přejete si mít s dětmi pohodu a plně si užívat čas strávený s nimi?

 • Hledáte rovnováhu mezi rodičovstvím a “svým” životem?

 • Jak nastavit hranice a pravidla bez násilí, výhružek a křiku?

 • Zajímá vás, jak předejít nebo ustát období vzdoru a puberty?

 • Přemýšlíte, jak děti motivovat, abyste nezadusili jejich vnitřní motivaci?

 • Čeká vás školka nebo škola a hledáte inspiraci, jak dobře zvládnout adaptaci na změny?

 • Máte víc dětí a nevíte si rady s výchovou, když jsou každý jiný?

 • Hlídáte svá vnoučata, chcete si s nimi lépe rozumět a udržet krok s moderními přístupy?

 • Učíte děti a chcete do výuky zakomponovat nejnovější poznatky a metody?

   

Naučte se, jak zvládnout výchovu a necítit se přitom provinile a vyšťaveně. Pusťte se s námi do budování respektujících vztahů s dětmi. Začít můžete hned.

Kurz vás naučí mít s dětmi láskyplné vztahy se zdravými hranicemi

Jako rodiče jsme zodpovědní za to, jak své děti vychováme. Snažíme se různými způsoby dosáhnout toho, aby nás děti vnímaly, respektovaly, jednaly zodpovědně a rozhodovaly se na základě pravidel a hodnot. Jak to zvládnout bez křiku, výhrůžek a násilí? Jak nastavit hranice, aby z našich dětí vyrostly láskyplní lidé, kteří berou ohled na potřeby a pocity ostatních? Jak nezranit svými výchovnými postupy křehkou dětskou duši a porozumět tomu, co potřebuje? V kurzu se naučíte:

 • jak poznat potřeby dítěte a jak na ně reagovat

 • praktické postupy při řešení každodenních situací

 • nastavit hranice a vymezit tak dítěti bezpečný prostor

 • jak děti připravit na změny, abyste je spolu zvládli co nejlépe

 • jít takovým příkladem, abyste své děti inspirovali a motivovali

 • zahrnout do výchovy Montessori prvky a nejnovější metody založené na neurobiologických a psychoterapeutických výzkumech

 • jak osobnost a psychiku dítěte ovlivňují pořadí, ve kterém se narodily

 • neobětovat se dětem na úrok sebe

 

 

 

 

 

 

Proč pracovat na svém stylu výchovy a měnit zaběhnuté postupy? 

Když si vzpomenete na své dětství, co se vám nelíbilo na přístupu vašich rodičů? Kdy jste se cítili bezmocně, zklamaně, naštvaně? A kdy naopak radostně, vděčně a respektovaně? Kolikrát na své děti reagujete přesně tak, jak se vám to nelíbilo? Máte pocit viny za své chování? Jak ze začarovaného kruhu ven? Uvědoměním, že to můžete dělat jinak. Ale jak přesně se zachovat v každodenních situacích, když jiný vzor v okolí nemáte?

V dnešní době existuje mnoho doporučení, jak vychovávat. Je náročné se v tom množství zorientovat a vybrat si takový styl výchovy, ze kterého budeme mít dobrý pocit. Je toho tolik, co člověk musí vědět a tolik se toho může skrze výchovu pokazit, že mnoho lidí raději pokračuje ve známých výchovných metodách, které však významně narušují dětskou psychiku, její zdravý vývoj a v dlouhodobém horizontu vztahy dítěte s rodiči. Správným vzděláváním vytvoříme vzpomínky, za které budeme vděční celý život my i děti.

Naším cílem je pomoci rodičům v tom, aby mohli nastavit nové vzorce jednání a dát tak svým dětem co nejlepší podmínky pro zdravý a šťastný život. Objevte ucelený přístup, odbornou pedagogickou metodiku, která staví na mnoholetých osvědčených Montessori postupech, které zohledňují aktuální vědecké pokroky na poli neurobiologie a psychologie.

  

 Podívejte se na 15minutový sestřih informací, technik a cvičení zdarma. Ať víte, co vás v kurzu čeká. 

 

Proč je tento kurz jedinečný?

Přinášíme vám unikátní způsob transformačního online vzdělávání. Studiu se věnujete jen hodinu týdně, kdykoliv, odkudkoliv a vlastním tempem. Získáte mnoho informací a praktických úkolů, které v průběhu týdne reálně aplikujete do života. Čeká vás 8týdenní proces proměny a změny vašeho života. Získáte nová uvědomění a dovednosti, které vám už zůstanou napořád

 
 • 8 týdnů nabitých informacemi a praktickými úkoly 
 • Neomezený přístup do kurzu
 • Konzultace s lektorem a uzavřená podpůrná skupina na Facebooku
 • Písemné poznámky ke stažení
 • Praktická cvičení a vizualizace
 • Svoboda v tom kdy, kde, jak rychle a kolikrát se určitému modulu budete věnovat

 

Podívejte se dovnitř kurzu na 15minutovou ochutnávku zdarma.

Mgr. Mária Červienková

Proč Mária Červienková?

Mária je vedoucí metodického sdružení v soukromé mateřské škole, lektorka kontinuálního vzdělávání pedagogických zaměstnanců, pedagožka, certifikovaná lektorka Montessori pedagogiky. Důležitou součást její práce tvoří kontakt s dětmi, komunikace s rodiči, osobnostní a kariérní růst učitelů. Své každodenní zkušenosti, situace a zážitky z praxe přetvořila do Pedagogické koncepce VNÍMAVÉ PEDAGOGIKY.

“Osobnost dítěte se formuje do šesti let. Co do dítěte zasadíme, to vyroste. Když je to láska a láskyplné hranice, podpora, aktivní pozornost, úcta a respekt, dítě je spokojené, šťastné, prožívá radost ze svých úspěchů, dokáže si určovat své cíle, je odvážné, dokáže komunikovat o svých potřebách a vyjádřit svůj názor s ohledem na ostatní.”

 

Vzdělání

 • Soukromá pedagogická a sociální Akademie EBG Brezno – obor Učitelství pro mateřské školy a výchova
 • Univerzita Mateja Bela v Banské Bystrici – bakalářský obor Předškolní a základní pedagogika, magisterský obor Předškolní pedagogika

 

Další vzdělání, absolvované kurzy a zkušenosti

 • Montessori vzdělávání: lektor montessori metody
 • Účast na Mezinárodním sympoziu Montessori pedagogiky
 • Odborná stáž v Kinderhaus Montessori Magdeburg
 • Animátorská škola – Animátor volného času
 • Kurz Výchova k míru
 • R+R Respektovat a být respektován – kurz respektujícího přístupu a komunikace

Mgr. Mária Červienková  

Obsah kurzu

8 klíčů na 8 týdnů, které změní váš život

Odemkněte potenciál dětí pomocí láskyplné a důsledné výchovy

 

Věnujte se každý týden jednomu klíči a cvičením, díky kterým si dané téma zapracujete do svého života a tak vás tento kurz obohatí v maximální možné míře. Ke každému modulu se můžete vracet, pouštět si jej po částech a tolikrát dokola, kolikrát budete potřebovat. Každý z nás máme své tempo. 

Kurz je ve slovenštině.

 

1. týden – Jak se stát vnímavým rodičem

Na začátku se podíváme na potřeby dětí a jejich naplňování s respektem, s láskou a úctou k sobě i dítěti. Jak vypadá vztah založený na partnerství a porozumění? Vykročíme společně na cestu objevování, naslouchání, pozorování a vzájemné interakce se sebou samým i s vaším dítětem. V prvním týdnu kurzu se dozvíte, co je vnímavá výchova, jak se stát vnímavým rodičem a jak přitom nezapomenout na sebe. Podíváme se na to, jak vytvářet láskyplné hranice, jak říct dítěti NE tak, aby bylo schopné ho pochopit. Ujasníme si, co znamená respekt ve výchově a jak dítě naučit, aby respektovalo rodiče nebo učitele. Také si ukážeme techniky vnímavé komunikace, které jsou ve výchově zásadní.

 

2. týden – Aktivní naslouchání, pravidla a pomoc při domácích pracích 

Vysvětlíme si techniku aktivního naslouchání a její přínosy ve výchově. Jak si dítě upoutává pozornost a jakým způsobem ji věnovat? A co dělat ve chvíli, když nemáte náladu dítěti pozornost dávat? Podíváme se na to, jak si nastavit rodinná pravidla a hranice. Jak dítě zapojit do tvorby rodinných pravidel a domácích prací, aby z toho měli všichni radost? A v neposlední řadě si řekneme tipy, jak zařídit dětský pokoj tak, aby podporoval zdravý rozvoj dítěte.

 

3. týden – Komunikace

Komunikace je ve vztazích klíčovým prvkem, který nás provází po celý život ve všech možných situacích. Pokud umíme správně komunikovat, náš život je výrazně snazší a osobní i pracovní vztahy kvetou. Jak komunikovat jako vnímavý rodič? V tomto týdnu od nás získáte doporučení, jak zefektivnit komunikaci, jaké různé techniky používat a jak komunikovat bez manipulace, hodnocení, nálepkování nebo ponižování. Správná komunikace nám ulehčí výchovu a podpoří vzájemný vztah.

 

4. týden – Období vzdoru, odměna a trest

Jak zvládnout náročné období vzdoru? Jak se na to připravit a jak se chovat v konkrétních situacích, kdy dítě prožívá záchvat vzteku? Podíváme se na téma odměny a trestu ve výchově. Jaký má na dítě vliv, když ho chválíme a dáváme mu odměny? Jak dítě odměnit, aniž bychom v něm neudupali vnitřní motivaci? Ukážeme si, jak vybudovat přirozenou autoritu bez násilí a křiku.

 

5. týden – Zdravé sebevědomí a hranice

Plnohodnotný rozvoj osobnosti a budování sebevědomí jsou témata, které zajímají mnoho rodičů. Co je zdravé sebevědomí, jak a kdy ho u dítěte formovat? Ovlivňují sebevědomí dítěte jen rodiče? Proč je potřeba dětem jasně a zároveň láskyplně nastavit hranice? Proč dítě potřebuje cítit, že je někdo moudrý a může se o něj opřít? Odpovíme si i na další otázky. Jak vybudovat zdravý a dobrý vztah s dítětem a jak rozvíjet jeho vnitřní motivaci. A co dělat, když dítě nechce trvale spolupracovat?

 

6. týden – Adaptace na změny – příprava na mateřskou školku a školu

Jak můžeme dítě podpořit, aby se těšilo do školky a školy? Poradíme vám, jak pomoct dítěti zvládnout náročné a uplakané dny. Řekneme si, jaký podíl na tom nesete vy jako rodič a jak probíhá proces adaptace s ohledem na přirozený vývoj dítěte. Podíváme se i na tipy, podle čeho si vybrat školku a jak dítě na ni připravit ještě před tím, než do ní začne pravidelně chodit. Dozvíte se o tom, jak to ve školách chodí, o denním režimu a nejčastějších situacích, se kterými se můžete potkat. Zaostříme i na to, co se doma změní, když dítě nastoupí do školy. Jak tento přechod zvládnout plynule a s radostí?

 

7. týden – Metoda vzoru a příkladu, práce s charakterem dítěte a potřeba ticha ve výchově

Děti opakují to, co vidí. Jeho největšími vzory jsou rodiče a další autority jako učitelé. Ukážeme si, jak metodou vzoru a příkladu můžeme výrazně ovlivnit charakter dítěte. V dnešním světě, který je přesycený informacemi a hlukem z venku, si více uvědomujeme důležitost ticha. Ticho doma a ještě k tomu s více dětmi? Je to vůbec možné? Ano, je! Tento týden se podíváme na to, jak je ticho důležité i ve výchově a vzdělávání dětí. Dostanete také tipy na praktické hry s tichem, které dokážou děti uklidnit a ztišit.

 

8. týden – Sourozenecké konstelace

Jak je možné, že jsou sourozenci tak odlišní, když jsou vychováváni ve stejné rodině a podmínkách? Tématu sourozeneckých vztahů se věnuje mnoho odborníků, zejména psychologů. Jak nás ovlivňuje pořadí, ve kterém jsme se narodili? Jakými znaky jsou typičtí prvorození a v pořadí další děti? Kdy je vhodný čas na pořízení sourozence? Jak budovat a rozvíjet dobré sourozenecké vztahy? Jak řešit sourozenecké spory a žárlení? A jak je to s nevlastními sourozenci? Týden nabitý informacemi, které pozitivně ovlivní rodinnou atmosféru.

 

Katka J.

Zmenil moje vzťahy

„Pohľad na detstvo cez optiku vnímavej výchovy mi úplne zmenil vzťah so svojím dieťaťom i vzťah s partnerom. Vlastne aj s mojimi rodičmi.”

Daniela K.

Vnímanie dieťaťa

„Vnímavá výchova by mala mať zastúpené miesto vo formovaní vývinu každého dieťaťa. Učí vnímať nielen dieťa, ale aj dospelého. Koncepcia Vnímavej pedagogiky je postavená s cieľom navnímať dieťa a jeho potreby.”

Oľga H.

Výber materskej školy

“Pre mňa bol výber materskej školy dôležitejší ako výber univerzity, som rada, že som narazila na Majku Červienkovú, ktorá do praxe nenásilne a s ľahkosťou prenáša svoje vedomosti.”

 

Hodnota kurzu

Rodičovství a výchova je jedním z nejkrásnějších darů života, pokud víme, jak na to. Pokud tápeme, může být velmi náročným obdobím. Kolik jste ochotní investovat do toho, abyste s dětmi prožívali hezký čas a měli doma pohodu?

Mária vám předá zásadní a podstatné informace ze svého dlouholetého studia a praxe se stovkami dětí a rodičů. Jak neopakovat chyby svých rodičů? Jak být vnímavým pedagogem, který je dětmi milovaný a přirozeně respektovaný? Jak předat své životní zkušenosti a hodnoty jako jsou respekt, úcta, láska, vděčnost láskyplným způsobem? Díky jedinečnému konceptu transformačního online kurzu předá i vám praktické tipy a triky, které můžete ihned zapracovat do svého života a vybudovat si lepší a láskyplnější vztah k dětem.

 

Ať už jste rodič, prarodič nebo pedagog.
Pojďte s námi měnit svůj svět, stojí to za to.

 

Mindful

V kurzu získáte

 • 8 modulů plných informací a praktických cvičení na zapracování do života
 • 8 týdnů přeměny v daném tématu
 • audio i video nahrávky dostupné z počítače, telefonu nebo tabletu
 • písemné poznámky ke kurzu
 • uzavřená podpůrná skupina s lektory
 • v čase a tempem jaké vám vyhovuje
 • opakované přehrání kurzu
 • okamžitý přístup
 • nyní dostupné z pohodlí vašeho domova

Vstupte do jedinečného kurzu, který vám pomůže změnit váš život.

Vnímavé rodičovství

Využijte akční nabídku a začněte už dnes!

9500Kč

4900Kč

Neváhejte a získejte přístup ke kurzu a změňte svůj život již nyní

Náš život není jen o nás, ale o každém jednom člověku kterého se náš život dotkne.
3% z výnosu proto věnujeme na podporu lidí a projektů kteří naši pomoc potřebují.

Kurz byl úspěšně přidán do košíku

Kurz byl úspěšně přidán do košíku

Späť nahor